×
Vyber jazyk
Proč zastavit Turów

O Turów

Ohrožení

Budoucnost

Akce!

O PGE

 

#
 

Polska Grupa Energetyczna (PGE) je v Polsku největším výrobcem elektřiny, s tržním podílem přesahujícím 40 %. Vice než 91 % elektřiny vyráběné PGE se opírá o spalování uhlí. Ke konci roku 2019 PGE vlastnila elektrárny pro spalování černého uhlí s celkovým instalovaným výkonem 7990 MWe. Analogický výkon hnědouhelné elektrárny činil 6466 MWe. PGE zodpovídá také za těžbu 90 % hnědého uhlí v Polsku.

K největším hnědouhelným elektrárnám, které jsou součástí PGE, patří Elektrárna Opole (více než 3,2 GWe instalovaného výkonu), Elektrárna Rybnik (více než 1,8 GWe) a Elektrárna Dolna Odra (více než 1,3 GWe). PGE je majitelem největší evropské hnědouhelné elektrárny - elektrárny Bełchatów (instalovaný výkon ke konci roku 2019 překračoval 4,9 GWe) a hnědouhelné elektrárny Turów (s výkonem překračujícím 1,4 GWe). V elektrárně Turów trvá výstavba nového bloku s výkonem překračujícím 0,45 GWe. PGE určila více než 90 % investicí v létech 2009-2016 do investice do údržby a výstavbu energetických bloků opírajících se o spalování černého a hnědého uhlí. PGE plánuje také realizaci skrývky Złoczew a pokračování těžby ve skrývce Turów do roku 2044.

Korporátní půjčku v hodnotě 4,1 mld. polských zlatých přidělily PGE v září roku 2018 banka Bank Santander Polska, MUFG, Intesa SanPaolo a PKO BP.

Většina elektráren a uhelných dolů, které patří do PGE, jsou pojišťovány pojišťovnou Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych PZU.

 
Licencja Creative Commons Obsah shromážděný na webu je k dispozici na základě licence Creative Commons